3 נקודות שצריך לדעת שכיר שהופך לעצמאי

document-428338_640מעבר משכיר לעצמאי יכול להיות מעבר קשה ומכשיל לאנשים רבים, שמנסים להגשים את חלומם ולפתוח עסק אחרי שנים רבות בהם מישהו היה אחראי על הכנסותיהם. אנשים המעוניינים לעשות מהפך בחייהם המקצועיים ולהפוך לעצמאיים צריכים להיות מוכנים לכל המשתמע מכך.

איתמר ציפורי, שעבד במשך עשרות שנים כשכיר בשוק העבודה והחליט על מעבר לדרך עצמאית, ריכז עבורכם שלוש נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון בזמן מעבר משכיר לעצמאי.

התמודדות עם הוצאות והכנסות – כשכיר ממונה עליך מנהל שאחראי על ההכנסות והמשכורות של כלל העובדים בחברה ובארגון, אך כעצמאי חשוב לדעת לנהל הכספים באופן יעיל. איתמר ציפורי ממליץ לנהל את הכספים בצורה נכונה, ואף להיעזר במנהל חשבונות מקצועי כדי לא להיגרר לחובות שיובילו בסופו של דבר לסגירת העסק. עסק שיהיה לו יותר הוצאות מהכנסות עומד בפני סגירה.

יצירת משכורות – על המעביד (כלומר, אתם) מוטלת אחריות והיא תשלום המשכורות בזמן לעובדים שלו, ויתרה מכך הוא אחראי על חישוב נכון של כל משכורת, וכן הפרשות לקרנות לכל עובד על פי חוק. מעסיק שלא יהיה עם היד על הדופק, מסתכן בתביעה משפטית מצד עובדיו.

שמירה על חסכונות לפנסיה וביטוחים – עצמאיים צריכים לדאוג לעצמם לקרן פנסיה וביטוחים. כיום הבנקים וחברות הפנסיה והביטוח מציעות תוכניות מגוונות לעצמאיים בנושאים אלו, וכדאי להתעדכן ולא להתפשר על תוכנית פנסיה שתתאים להכנסותיכם בעסק.

איתמר ציפורי הוא יזם בתחום הסטרטאפים, ומנהל מהלכים עסקיים שונים ומגוונים, שהחליט לצאת השנה לדרך עצמאית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *