שכיר או עצמאי? היתרונות והחסרונות

במהלך חיינו, אנו מתמודדים עם לא מעט דילמות. בשנים הראשונות לחיינו מדובר בדילמות פשוטות למדי, כמו למשל באיזה צעצוע לשחק קודם. עם השנים זה הולך ונעשה קשה יותר; מסלול בלימודים, לאן להתגייס והיכן לטייל עם תום השירות הצבאי. לאחר מכן, כשאנו יוצאים לאזרחות, מגיע תורנו להיכנס לשוק העבודה, המציב בעצמו לא מעט דילמות לאורך הדרך, כשהעיקרית שבהן, זו שעשויה לקבוע את עתידנו, סובבת סביב השאלה הבאה: האם כדאי לנו לעבוד כשכירים או כעצמאיים?

הביקוש לפרילנסרים הולך וגדל

ראשית כדאי לדעת שאין לכך תשובה חד משמעית, אך נראה כי בשנים האחרונות יותר ויותר מעסיקים מעדיפים לעבוד עם פרילנסרים. לטענת איתמר ציפורי, פרילנסרים פשוט הופכים את החיים לנוחים יותר עבור המעסיקים שלהם. אין צורך לשלם להם הטבות, להתמודד עם הבעיות שלהם או לתת להם הערכות בכתב אחת לכמה חודשים. יתרון נוסף הוא שאם המעסיק אינו מרוצה, אין צורך להתעסק בעניינים ביורוקרטיים הקשורים לפיטורים. אפשר פשוט להגיד תודה ולהתראות, ולסיים את ההתקשרות מבלי לבזבז זמן.

write-593333_1280 (1)עוד טוען איתמר ציפורי כי לא רק המעסיק מרוויח מכך, אלא גם העובדים עצמם. העובדים לא מחויבים לעבוד אך ורק עבור מעסיק אחד, אלא יכולים לעבוד בכמה מקומות במקביל, להיות בוסים לעצמם ולמעשה לעבוד כמה שעות שהם רק רוצים. לא מתאים לכם לעבוד בימי שני? זה בסדר, אתם לא חייבים. בוס לעצמך כבר אמרנו?

לא בשביל כולם

כמובן שיש כאלו שיתקשו להסתדר ללא עבודה בסביבה משרדית, ללא אינטראקציה עם עובדים אחרים. כאלו אשר כבר בגיל צעיר מצטרפים לאגודות ספורט שונות רק כדי להרגיש חלק מארגון מסוים, וכדי לצבור חוויות בצוותא עם חברי צוות אחרים. אלו בדרך כלל לא מסוגלים לשבת בבית, לבדם עם המחשב, אלא זקוקים לאינטראקציה עם לקוחות באופן יומיומי.

איתמר ציפורי מוסיף כי יש לזכור שמדובר בהחלטה שניתן לשנות בהמשך הדרך. לא מדובר הרי בחתונה קתולית ותמיד אפשר לשנות את שיטת העבודה שלכם. זאת אומרת שאם בחרתם להיות שכירים, תמיד תוכלו לעזוב הכול ולפנות לדרך עצמאית ולהפך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *