איך אפשר להתחיל עסק מהבית?

office-620817_640בעידן המודרני יותר ויותר אנשים מעדיפים לעבוד מהבית במקום לצאת למשרד, אך לא הרבה אנשים מנצלים את הנוחיות שבבית כדי להקים עסק עצמאי ולהתפתח כלכלית. איתמר ציפורי, יזם סטארטאפים שיצא בשנה האחרונה לעצמאות עסקית וכלכלית, ממליץ על הצעדים הראשונים שיש לעשות כדי להתחיל להרוויח יותר.

למקד את הרעיון העסקי לקהל יעד אחד

איתמר ציפורי מסביר כי הצעד הראשון להקמת עסק כלכלי מהבית, הוא למקד את הרעיון העסקי לקהל יעד אחד. ככל שהרעיון עליו יתבסס העסק יהיה כללי מדי, וקהל היעד יהיה רחב מדי, כך השגת הלקוחות תהפוך למשימה קשה ומסורבלת.

כדי למקד את קהל היעד, כל אחד צריך לשאול את עצמו מספר שאלות מנחות:
1. מה המוצר/השירות אותו אני מעוניין למכור?
2. למי? באיזה גיל/סטטוס/מעמד?
3. איך אני מתכוון למכור את המוצר/השירות שאני מציע?

רעיון שיהיה ממוקד, יאפשר לבעל העסק להציע שירות מתאים ללקוחותיו. בעל עסק שיודע מי קהל היעד הממוקד שלו, הוא בעל יתרון משמעותי מול מתחרים אחרים.

הקדישו זמן לבניית העסק

איתמר ציפורי ממליץ להקדיש זמן רב לבניית העסק החדש, גם אם כמה שעות בודדות ביום. הקדשת זמן לבניית העסק יעשה את ההבדל בין עסק משגשג לבין עסק שעתיד לא להצליח בגלל חוסר השקעה. כדאי להגדיר מראש את הזמנים בהם תעבדו על העסק שלכם ואת כמות הזמן שאתם מתכוונים להקדיש לו, למשל: בכל יום בין השעות 20:00-21:00.

מציאת הלקוחות המתאימים

השיטה הטובה ביותר היא להתחיל עם מספר קטן של לקוחות, בין 2-3 ללקוחות כדי לראות האם המוצר או השירות שהעסק מספק אכן משרת את קהל היעד בצורה הטובה ביותר. אותם לקוחות מהווים מעין פיילוט, במסגרתו יכול בעל העסק לראות מה עובד ולתקן בהתאם. יחד עם זאת, גם מציאת הלקוחות הראשוניים הוא אתגר בפני עצמו. איתמר ציפורי ממליץ על שתי שיטות מובילות:

1. הבליטו את עצמכם מול המתחרים – באמצעות סקר שוק יכול כל בעל עסק לראות מה מציעים המתחרים, ולבדל את עצמו בהתאם. המטרה של כל בעל עסק מתחיל הוא לבדל את עצמו מהמתחרים, כדי למשוך אליו לקוחות פוטנציאליים.
2. פרסום רלוונטי – צריך לאתר את קהל היעד ולפרסם את השירות או המוצר באופן ממוקד. כאן יש יתרון גדול לפרסום בפייסבוק – ניתן להגדיר את קהל היעד בקלות, ולפרסם מוצרים באופן ממוקד. אין גבול לתוצאות שאפשר להשיג באמצעות פרסום ממוקד בפלטפורמות הדיגיטליות, שווה ללמוד ושווה להכיר אותן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *