הפכתם לעצמאיים? ככה תדאגו לפנסיה שלכם

אנשים שבחרו לצאת לעצמאות כלכלית אומנם אינם תלויים במעסיק או במנהל חיצוני שידאג להם, אך הם גם נעדרים כל גורם שייטפל בכספי הפנסיה ובחיסכון. איתמר ציפורי, יזם סטארטאפים שיצא בשנה האחרונה לעצמאות כלכלית מסביר מה כל עצמאי צריך לדעת כדי לטפל בכספי הפנסיה שלו.

גם לעצמאיים יש מגוון דרכים בהן הם יכולים לתכנן ולהפריש כספים לחיסכון הפנסיוני. כיום מרבית גופי הפנסיה מציעים לעצמאיים תכנית ייחודיות המותאמות במיוחד להם כדי שכספי הפנסיה לא יישחקו.coins-948603_640

עצמאיים צריכים להצטרף באופן יזום למוצר פנסיוני, לקבוע את גובה ההפקדה תוך התייחסות לגובה ההפקדה המזכות בהטבות מס. במקרה זה, יש להיות עם היד על הדופק ולבקש להגדיל את גובה ההפקדות בהתאם להכנסות העסק.

איך בוחרים קרן פנסיה?

איתמר ציפורי ממליץ להתייעץ עם יועץ פנסיוני מנוסה ואובייקטיבי, שיידע להמליץ על הקרן הטובה והמשתלמת ביותר. חשוב לדעת כי בבחירת הקופה יש לקחת בחשבון גם את התשואה לאורך זמן, ולא רק את דמי הניהול המוצעים על ידי גופי הפנסיה. כל חברת פנסיה מציעה תכנית שונה ומסלול שונה, ולכן יש לבחון את כל הפרמטרים החשובים בעזרת גורם מקצועי בטרם בחירת הקופה.

הטבות מס

עצמאיים ופרילנסרים זכאים להטבת מס על הקפדות לקופות גמל או פנסיה. איתמר ציפורי מסביר כי חלק מההקפדות לקופת גמל מזכות בהטבות "ניכוי" ו"זיכוי", שיכולות להגיע גם לעשרות אחוזים מגובה ההפקדה.

לסיכום, רוב האנשים נמנעים מלהתעסק עם קרנות הפנסיה שלהם מתוך חוסר ידע או שאננות, אך דווקא כשיוצאים לעצמאות כלכלית הטיפול בכספי הפנסיה חשובה מתמיד, שכן אין יותר מעסיק שידאג לכך עבור העובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *